PLOU, IDEA, MATYS
DROPBOX vinyl

TNKDLBL
Snapback TNKDLBL red

TNKDLBL
Snapback TNKDLBL blue

TNKDLBL
Snapback TNKDLBL black

TNKDLBL
KOMPLET černé

TNKDLBL
KOMPLET černá

TNKDLBL
Peněženka

Rest
RESTART

BoyBand je zpátky! Galapágy jsou venku.

Od debutového alba kapely BoyBand s názvem Best Of uběhl rok a pár drobných a hlavní hrdinové Idea & Boy Wonder se opět hlásí o slovo. Nová deska nese tajemný název Galapágy a kromě fanoušků exotických souostroví potěší především milovníky rapu, kteří nenávidí rapové klišé. Galapágy totiž opět nabízejí pestrou škálu atmosfér a témat, které by vás nenapadly ani v tom nejpodivnějším snu. Navíc už z coveru alba je zřejmé, že toto nebude vaše oblíbené gangsta rap album.


Celou desku otevírá úvodní skladba Tour de Bars, která je rovnou rozšířená i o vizuální zpracování. O to se postaral dlouholetý spolupracovník Ovar Maryško, který má na svědomí například i vůbec první video z desky Best Of s názvem BoyBand. Další skladby pak nabízejí průřez bizarním životem kapely, která „cestovala Československem, jako by dělala mapy“. Řada témat navíc navazuje na první desku a pokračuje tak v rozehraných příbězích, které nešlo jen tak lehce opustit. Všech 14 skladeb se však vyznačuje především originalitou – jak tématickou, tak hudební.

Na albu se podílelo rovných 10 producentů z nichž každý přispěl specifickou atmosférou. Rozhodně tedy neočekávejte nudu a stále se opakující hudební postupy. Mezi producenty se řadí jak kolegové z Ty NikdyDJ Fatte, Inphy, DTonate, FNTM, Dubas a dokonce samotný Boy Wonder, tak ostatní blízcí beatmakeři – JSM, Stratasoul, Peko a Emilee. Hostů zde není mnoho, z těch rapujících pouze MC Gey. Dále pak Zdenka Predná, Škrupo a Radimo se svým saxofonem. Wordcuty do jednotlivých skladeb dodal jak DJ Fatte, tak především DJ AKA, který „oškrábal“ téměř polovinu desky a zároveň působí jako nový BoyBand koncertní DJ.


Koncertů se chystá celá řada a o všech se fanoušci včas dozví. Za zmínku nyní rozhodně stojí křest desky, který proběhne v pátek 24.5. v bratislavském klubu KC Dunaj. A kdovi, možná se s deskou podíváme i na Galapágy.

Nové album tedy vychází dnes v digitální podobě, už teď je možné si ho zdarma poslechnout na Youtube kanálu Ty Nikdy a na Ty Nikdy Bandcamp profilu, kde si lze album i zakoupit. Během několika dnů bude fungovat také iTunes, Google Play a Spotify a v den samotného křtu, 24.5., bude deska dostupná i na fyzických nosičích. Všichni fanoušci originálních CDs si už teď mohou desku předobjednat na našem eshopu.

Nyní už se ale pohodlně usaďte, třikrát po sobě zopakujte nahlas heslo „Galapágy“ a pusťte si album.