TNKDLBL
KOMPLET černé

TNKDLBL
KOMPLET černá

TNKDLBL
Snapback 3D burgundy

TNKDLBL
Snapback 3D black

TNKDLBL
Peněženka

Rest
RESTART

DJ Fatte
Fade In LP

DJ Fatte
Fade In CD

RESTART JE TADY.

Když v roce 2010 přišel Rest s Fattem s albem Premiéra, která otřásla československým rapem, bylo jasný, že to není poslední deska, ale impuls pro to pokračovat dál. Množství koncertů, úspěchu se samotnou deskou a nepsaný titul “zachránce boombapu” Resta zavedl až k dalšímu albu Střepy, které opět produkoval jeho label kolega DJ Fatte

Album kupuj zde nebo i s merchem zde.

Album streamuj zde


Scénář pozitivních ohlasů na album i na energické koncerty se opakoval a bylo otázkou, jestli další album přijde v podobném časovém rozmezí jako předchozí dvě. Pauza mezi Restartem a Střepama byla ale 5 let. 

Projel sem republiku křížem krážem, rozdal pár slok pár lidem a jinak sem poslední rok/dva žil spíš víc civilní život než ten “rapovej”. Střádal sem materiál, psal texty a nahrával tracky, který sem ve finále z velký části zahodil. Můj život a myšlení se začalo ubírat jinym směrem než dřív a tak nějak sem hledal sám sebe a taky to, jak dál psát. Změnil jsem hodně věcí a celkovej přístup k životu, k hudbě a k sobě samotnýmu. Během druhý poloviny roku 2017 to postupně vykristalizovalo v něco, co začalo konečně nabírat určitej tvar a dávat smysl. A tak sem teď tady a tohle je můj aktuální pohled na věc. Stále sem v podstatě na začátku, tohle je jen RESTART.


Dnes ale přichází Rest s novým albem, na kterém mu už nedělá všechny beaty DJ Fatte, ale řada producentů z Čech a Slovenska. A samozřejmě Fatte na albu nechybí. Spolu s ním ani jména jako Grizzly, Raazyph, DJ Wich, Majstro, Jeha, label kolegové Kenny Rough, Idea a Dubas, Basta, Joseph Beats, J-Kid, JSM, Petijee a Mista Tee. Takže to je jeden z důvodů, proč bude znít Restart pestře. 

V podstatě sem jen selektoval věci co se ke mě dostaly, ať už samovolně a nebo na základě toho, že sem Ty lidi oslovil já sám, nebo mi je někdo doporučil. Ale většinou to bylo tak že mi ty lidi poslali beatpack a já vybral třeba dvě, tři věci. Miluju boombap, celej život poslouchám převážně tenhle styl rapu, ale sám se nebojim zkoušet i nový věci. Mám to tak, že když mě ta hudba chytne, tak prostě píšu.”

Výběr hostů a jejich přidaná ruka k dílu je vždy osvěžující moment. Sloky na albu jsou od Garanda, Colectiva, Strapa a Separa. Restův oblíbenec Michajlov byl samozřejmou volbou, Václav Rouček a jihlavská parta Pio Squad zakončujou seznam hostů Restartu, takže pestrá je i parta na featech. 


foto: Kubo Krížo