AMO - Analog Architekt EP

Máme tu čest vám představit nový, v pořadí již dvacátý šestý Ty Nikdy release. Je jím nové EP "Analog Architekt" legendární slovenské kapely AMO, jež se na scéně pohybuje již více než celou jednu dekádu. Kapela složená výhradně ze živých nástrojů, v čele s dvojicí rapperů Moem a Opakem, vám prostřednictvím našeho labelu přináší studiovou nahrávku s nekompromisně kvalitním zvukem, podpořenou navíc stejnojmenným videoklipem ve formě dokumentu ze studia. Pojďme si nyní tuto nevšední desku představit pěkně od začátku...


Video by Cloned Monkey Productions

V roce 2013 formace AMO přepsala svou historii vydáním alba "Rok Nula", které symbolizovalo začátek nové éry v existenci kapely. Nahrávka slibovala nový směr pro AMO a kapela nyní tento svůj slib fanouškům plní formou nového EP "Analog Architekt". Tím největším rozdílem oproti dosavadní tvorbě je fakt, že nahrávka vznikla 100% v podání živé kapely bez sebemenší pomoci počítačové produkce, což je zejména na hiphopové scéně věc takřka nevídaná.


Podle Moeho slov je nové EP ta bezkonkurenčně nejkvalitnější deska co za svou dosavadní dlouholetou existenci AMO vyprodukovalo. Důkazem je i fakt, že si kapela ponechala nemalý čas na její přípravu - EP vznikalo bezmála rok. A tak se Analog Architekt může pyšnit titulem první desky v diskografii AMO, jež byla kompletně vyprodukována a zahrána živou kapelou. "Je to úplně nový postup práce. Jediné, co zůstalo při starém, jsme my dva s Opakem. Rap je a vždy bude ve stylu AMO, hudba je ale výrazně kreativnější. Kapela nahrála skladby na jedenkrát. Takhle momentálně hrajeme. A chtěli jsme živou nahrávku, která to autenticky a pravdivě zachytí." , vysvětluje Moe.


Fanoušci najdou na EP 6 skladeb kompletně v režii kapely samotné, tentokrát bez hudebních hostů a featuringů, zato však s jedním důležitým společným jmenovatelem, kterým je víc a ještě víc živé hudby. Proto nahrávka vznikla u zkušeného zvukového inženýra Martina Čemu. "Rozhodli sme vsadit na analogový zvuk. Naše nové nahrávky mají být hlavně o poslouchání a proto by měl být zvuk a celkový dojem maximálně príjemný. Naša cesta jde směrem k hudbě, zatím s minimem postprodukce, k novým rytmickým a zvukovým vychytávkám. Hrajeme si a chceme si hrát i nadále." , říká k tomu Opak.


Analog Architekt vychází jako výhradně digitální release. Kompletní EP je již teď k dispozici k poslechu na našem YouTube kanálu, nebo ke stažení z našeho BandCampu, případně k poslechu přes Deezer. A jelikož si této nově vzniklé spolupráce jako label Ty Nikdy velmi ceníme, připojme na závěr i co k tomu říká náš šéf Idea: "Jsem rád, že jsme dostali společnými silami label až tak daleko, že se nám ozývají kapely ohledně vydání desky. AMO sleduju a respektuju několik let, zavolal mi Moe, překvapilo mě to, ale neváhal jsem. Nerozšiřujeme label o další umělce, ale hrdě pomáháme dalšímu super releasu k lidem po naší ose."

AMO - Analog Architekt EP vol.1
YouTube playlist
Koupit na BandCampu
Poslechnout přes Deezer

Credits:
Rap / text: Marek “Moe” Novák, Milan “Opak” Janáči
Bicí: Gábor Tokár
Basová kytara: Jozef Madola
Klávesy: Martin Štefánik
Flétna, Saxofon, EVI: Marian Jaslovský
Produced by AMO & BAND
Executive Producer: Marek “Moe” Novák
AMO official website www.amo24hodin.sk
AMO on Facebook www.facebook.com/AMO.Official
AMO on Twitter www.twitter.com/AMO_BAND