Gey & Fatte - fotky z natáčení videoklipu.

MC Gey a DJ Fatte před více než měsícem vydali společnou desku Imaginarium naprosto běžných podivností a po krátké odmlce je teď čas na první videoklip. O ten se postaral všestranný umělec Šmejdy (jeho tvorbu můžete znát např. z klipů IdeaFatte – Bylo nás čtyři, IdeaFatte – Vítr v zádech, Paulie Garand – Časovaná vol. 2, DJ Fatte – Nášlap a další) a volba padla na poslední song z alba, který také nese titulní název – Imaginarium.

Klip, který byl natočený během jednoho dne v lese kousek za Prahou, není klasickým rapovým videem, ale snaží se korespondovat s atmosférou songu a charakterem MC Geye. Ten je také jednou ze tří postav, které se v klipu objeví. Další jsou DJ Fatte a RadimoPrago Union Livě Bandu, který v songu hostuje.

MC Gey se ke klipu vyjádřil takto: Imaginarium je píseň snivá a zároveň syrově reálná. Půjde o sled pěkných pocitových záběrů z lesa, žádná velká filozofie. Les symbolicky vyjadřuje klid, duši a prostor kde čas plyne pomaleji, což krásně sedí k textu, který v podstatě popisuje rychlost a prchavost žití.“

Gey koketoval s myšlenkou zasněžených hor a stavění sněhuláků, s tím, že Fatte má přidělávat mrkev místo penisu. Sněhu moc nebylo, proto se uvažovalo nad mlžným lesním oparem, který v daných dnech byl, ale v den natáčení zmizel. Nakonec ale zvítězilo pohádkové protislunce, které pomohlo k oživení barev lesa“ dodal autor videa Šmejdy.

Prozatím dáváme ven pár fotek z natáčení a screenshoty z klipu. Samotné video zveřejníme tuto neděli 22. 1. Ve 20 hodin na našem webu.