Gey není homosexuál

Už na desce "Turbulence negativních dobrot" mě Gey zaujal svou nekonvenčností, sazbou slov, flow a nasazením. Má charizma, to je to, proč má co dělat v našem labelu. Kdo z vás nezná track "Pistolník", který produkoval Gruzo, jako by nebyl.


Na "Turbulenci" bylo samozřejmě víc věcí, které mě naladily na vlnu Geyovy planety. Samozřejmě mě nikdy nenapadlo, že bych někdy vydal jeho desku, nic osobního, ale nechtěl jsem z toho dělat nějakou velkolepou věc, kde se budou vydávat všichni. 

Jenže Fatte jednou přišel s tím, že dělají s Kubou celou desku, což mi přišlo jako super nápad. Vzkaz pro všechny "Internet Klausy" > hned po tom, co odešel Ryes, tak lidi začali polemizovat o tom, kdo přijde jako nová tvář. Potom jsem se dozvěděl, že Gey je náhrada za Ryese. Hovno, hovno. Po konzultaci s Kubou jsem se rozhodl, že mu vypomůžu s vydáním desky, protože je to celkem nákladná věc. Nakonec mi vlastně projelo hlavou to, že když teď pojedeme s labelem tour, tak by si tam Kuba tu desku mohl i prodávat společně s trikama atd. No a ta deska se nějak stíhá a tímpádem ho uvidíte na cca osmi zastávkách s naším labelem na tour. 

"Gey je oficiálním členem labelu TyNikdy".

Napadla mě dnes celkem zajímavá věc. Spoustu lidí z mého okolí Geye rádo nemělo. Když jsem někomu pustil desku "Turbulence", tak říkali, že je to blázen a že je to nebaví. Že mele hovna atd. Je rok 2011 a Gey vydává s Fattem desku "Imaginárium", která je stejně bláznivá a o "hovnech" jako deska předešlá. Gey nezměnil flow ani pojetí rapu. A ejhle, první tracky, které jsou venku najednou baví spousty lidí, i ty, kteří na Geye dřív nadávali. Vůbec mi to nevadí, spíš jsem naopak STRAŠNĚ rád. To je náznak toho, že si z desek nebudeme muset stavět gauč, ale že se to prodá.

Zároveň mi to přijde jako další z vlaštovek. Vlaštovek, které snad změnily uvažování lidí u nás ohledně muziky. Dřív mi to přišlo, jako by ses nemohl nahlas přiznat k tomu, co máš rád, co posloucháš. Teď už to jde, hurá.

Pro všechny, kteří budou chtít Geye s Fattem zabookovat na v termínu leden 2012 - leden 2043, máme dobrou zprávu. Jde to. Stačí napsat na booking@tynikdy.cz. Ten, kdo by chtěl s Geyem udělat rozhovor nebo domácí večírek, jde to. Stačí napsat na info@tynikdy.cz.

Kubo, ať se Ti daří! 

Idea.