IDEA A HELLWANA NA SPOLEČNÉM TRACKU ABRAKADABRA

Idea a Hellwana se naposledy spojili na tracku “Černobílý světy” na albu O beatech a lidech. Melancholická, existenční věc podpořená skvělým vizuálem se stala jednou z nejoblíbenějších na albu. Ještě asi půl roku před se ale Idea s Hellwanou spojili vůbec poprvé. Předmětem první spolupráce se stal track “Abrakadabra”, který vychází až dnes. 

“Track stál přes rok na disku, neměnili jsme tam ani mastering. Zkrátka jsem pro něj neměl uplatnění, nechtěl jsem ho vypouštět pouze jako audio singl a cesta klipu byla složitá”.

Klip, který má na svědomí Štěpán Svoboda, pojednává o každodenní srážce s rasismem, tady vykreslené tvrdými pohledy uvnitř vagónu metra. 

“V čekárně u doktora jsem se setkal s hnusnou formou disrespektu kvůli barvě pleti, po cestě domů se ve mě vytvořila taková zlost, že jsem musel jet do studia a napsat to. Vyzkoušel jsem se převtělit do role člověka, který nenávidí a opovrhuje, soudí rasy. Do tracku jsem potřeboval někoho, kdo mě podpoří textem a postojem. Nikoho lepšího než Moniku jsem si nemohl vybrat.”

Do tvrdého monotónního beatu s trefným refrénem se ve druhé polovině tracku napojuje smířlivá, melancholická část. Tady Ideovi v beatu pomohl kytarou a bassou Lukáš Mutňanský (LVCIFER, Fallgrapp).