Ideablog: Blog o bloku

Uvádíme první ze série blogů, které se snad stanou pravidelným oživením našeho webu. Jako první dostal prostor otec labelu Idea, který se rozepsal o záležitostech, které v příštích pár měsících budou hlavní potravou pro všechny fans našeho labelu - nová deska a nové turné. Čti tedy první Ty Nikdy blog.

---      

"Když si koupíš jednu věc, kterou často používáš, dvakrát, tak to něco znamená. Když jsem dopisoval album "Dočasně nedostupní", tak jsem si svou oblíbenou propisku koupil 4x. Blok, do kterého jsem všechno psal, jsem si koupil ještě jednou ze strachu, že už ho nebudou vyrábět, až ten starší popíšu. Sám jsem byl zvědav, na co ten blok č. 2 bude. Vždycky když doděláme desku, už k ní je připravená tour. Bez toho to podle mě nemá smysl. No a když k desce jedeš v mini Československu 40 koncertů za půl roku, tak toho je dost. Tohle není žádná egoonanie, je to konstatování.

Chvíli budu mluvit o labelu tak, jak ho vnímám já. Odmyslím si každodenní reakce a maily, které od vás čtu. V Čechách je z čeho si vybírat. My jsme šli tou cestou, oni tou cestou a další tou cestou. Věřím od začátku v to, že se vždycky ukáže nějaká energie, kterou do věci vkládáš. Musí se to proměnit v ten nejlepší feedback. Otázkou času je kdy. Mně konkrétně se to stalo na Votvíráku 2011, kdy jsme hráli snad první oficiální Label showcase. S Adamem a Pavlem a Richardem na stagi, AKA s Fattem na 4 gramofony. Hodina a půl show > nejvíc. Tehdy přiletěl ten feedback hroznou rychlostí a hroznou sílou. A jelikož stojím u něčeho, co pro mě denně jede a na co denně myslím, tak nechci, ať to spadne. Nesmí.      

Nějak jsme se s klukama bavili vloni v říjnu, co se udělá za releasy další rok. Gey makal s Fattem na desce, já jsem měl v plánu udělat sólo s hodně producentama, vesměs z labelu. Adam psal věci s Pauliem dohromady. Ten label přináší samovolně definici toho fellení a tvoření věcí společně. Nakopávání. Funguje to jako samostatná jednotka, nikdo není externí. Interní znamená mega součást > proto si toho, co je, vážím.      

Ani už si přesně nevybavuju ten moment, kdy jsme se ale rozhodli, že se na všechny aktivity a sólo plány vyserem a uděláme společnou desku. Ne sampler, ne sólo tracky za sebou pod střechou labelu, ale společnou desku TyNikdy.

Příjemné místo v altánu u Pavla s krbem a dostatkem pití a propisek dalo vzniknout věci, za kterou si stojím a nemůžu se dočkat toho, až to uslyšíte kompletně. Idea, Rest, Paulie, Fatte, Inphy, Dubas, FNTM, Kenny Rough, na poslední chvíli i Gey + doufám v jednu společnou labelovku s Wonderem. Velká tour - přes 20 zastávek. Release party v Queensu s minikoncertem v den vydání. Budeme se snažit, aby všechno vyšlo tak, jak má. Celkem se divím, že se to udrželo všechno v tajnosti takovou dobu, teď můžu potvrdit, že to v březnu vyjde. Takže březen je měsíc labelu.

Berte to od nás jako povinnost, my bereme support od vás jako nadstandart. V dnešní době, kdy se slovo díky bere jako lízání prdele fanouškům. V tom případě lížem prdel."

---

Na závěr ještě dodáme, že už zítra (pondělí 6.2.) ve 20 hodin na našem webu zveřejníme první singl z desky a odhalíme bližší informace o tour. Takže nepřestávejte sledovat.