Idea má hotovo. Daleko blíž je venku.

Den D, respektive den DB, je tady. Po více než půlroční přípravě totiž dnes vychází Ideova deska Daleko blíž. Od letních prázdnin jsme vám průběžně dali ochutnat singly Pod zem a Uhasit oheň, videoklip Bezvětří a jako poslední taky speciální živou verzi skladeb Adam a Uhasit oheň s výpomocí od Zdenky Predné a kapely Champion Sound. Dnem vydání se všechny tyto střípky spojí se zbytkem desky a dají tak dohromady jedinečný celek, který nabízíme k poslechu.


Daleko blíž je osmnáctý nosič vydaný pod Ty Nikdy Labelem a symbolika osmnáctky se do samotné desky zásadně promítla. Ty Nikdy svojí osmnáctou deskou dospěl, stejně tak, jako po čtyřech albech s IdeaFatte dospěl Idea. Ten svoje první sólo pojal vážněji než všechny předchozí počiny a jak sám už několikrát zmínil – jedná se o prozatím nejvíce osobní desku jeho kariéry. Z důvodu udržení co největší autenticity a jednotné tváře se proto na desce nenacházejí žádní rapoví hosté. Jediným doprovodem je Ideovi protipól v podobě zpěvačky Zdenky Predné. Mezi dalšími hudebními hosty jde pak najít Radima z Champion Sound a zástup DJs: AKA, Fatte, Maztah, Vec a Metys.

Daleko blíž obsahuje jedenáct skladeb, které navíc doplňuje speciální bonus – skladba s názvem Blíž. Ta vznikla během míchání desky, které zajistil Kenny Rough. Právě při jedné ze společných schůzek vznikl nápad udělat skladbu o procesu vzniku celé desky, o tom jak Idea desku sám vnímá a proč jí udělal takovou, jaká je. Blíž tak funguje jako neoficiální intro k albu.

Fyzická kopie desky má opět netradičně a originálně zpracovaný obal, který mají na svědomí designéři Jan Kloss a Matěj Činčera. Objednat si jí můžete na našem eshopu buď samotnou, nebo ve speciálním balíčku spolu s trikem. Prvních sto fyzických kopií navíc obsahuje Ideův podpis. Pro ty, kteří fandí spíše digitálním nosičům je tady možnost si desku poslechnout a stáhnout na Ty Nikdy Bandcamp profilu, nebo na iTunes. Stejně tak jsme opět dali celou desku k poslechu na Youtube. Deska bude během několika dnů k dostání navíc taky na iTunes.   

Po novém roce Idea pojede k Daleko blíž Československé turné, na kterém ho na několika zastávkách podpoří i kapela Champion Sound a Zdenka Predná. Zdenka bude také jako host na oficiálním křtu desky 22. 12. ve Zlíně. V roce 2013 se pak fanoušci jmen Idea a Boy Wonder dočkají nového alba jejich společného projektu BoyBand. O tom včas přineseme další informace. 

Pokud by tě zajímaly Ideovy postřehy týkající se jeho nové desky, přečti si rozhovor, který vyšel dnes na Bbaraku. V následujících několika týdnech budeš navíc moct Ideu slyšet v několika rádiích. Konkrétně 22. 11. v Bez pózy na Radiu FM, 26. 11. v Sense of Beat na Kiss Hády a 27. 11. v Get Fresh na Spinu.