IDEA VYDÁVÁ PIEDESTAL EP

První singl “Abrakadabra” s naší oblíbenou Hellwanou spatřil světlo světa již na podzim minulého roku a nyní konečně přišel čas představit celé, dlouho plánované Ideovo solo EP Piedestal. Po dvou mini-EP s TrashBoySonym a Strýcem Norym z nedávné doby se opět vracíme do více trip-hopového zvuku, ne nepodobnému albu O.B.A.L., jak potvrzuje sám tvůrce:

"Projekt Piedestal v podstatě volně navazuje na album O beatech a lidech, alespoň co se týče konceptu hostů, které jsem na beaty pozval. Je ale pravda, že tady víc rapuju."
 
V pěti ze šesti věcí, které na EP najdeme, se tedy Idea chopil micu. Zbylý prostor poctili svými slokami Jana Kirschner, Darewin a Hellwana. Poslední, šestý track, nesoucí název “Incia”, zůstal čistě instrumentální. Track s pořadovým čislem 2,

Až spadne další hvězda” s Janou Kirschner dostal i klip pod režisérským vedením Štěpána Svobody, právě tak, jako již zmiňovaný singl “Abrakadabra”.

"EP Piedestal beru jako rozlučku s rapováním do vlastních beatů. Bylo to v poslední době hodně intenzivní. Věnuju se práci na albu, které mělo následovat hned po Tempu, ale díky covidu a omezeným možnostem koncertovat jsem celý projekt odložil. Samozřejmě miluju dělat beaty, ale láká mě spíš kolaborování s rappery a vokalisty do mých beatů".

Plány do budoucna jsou tedy jasné — už nyní v žižkovském studiu vzniká nové album, plánované na podzim 2022. O čem že bude? O lidech? Beatech? Rakvích? Všech těchto věcech a nebo žádné z nich? Nechme se překvapit.

Vinyl a merch k projektu najdeš tady