IdeaFatte přinášejí Skandál 2

Po nějakém čase se opět hlásí o slovo profesně nejstarší formace patřící pod Ty Nikdy label – kapela IdeaFatte. Ti o sobě naposled dali vědět začátkem léta skladbou Skandál, která kombinovala Ideův kritický rap a temný beat od DJe Fattea. Jak fanouškům, tak samotné kapele tato poloha očividně sedí, proto se IF rozhodli na Skandál po zhruba čtvrtroční pauze navázat. Pro název novinky pak rozhodně nechodili daleko a před námi díky tomu právě teď stojí Skandál 2.


Ten však nečerpá z původní skladby pouze názvem, IF totiž vsadili na podobný princip jako u Skandálu číslo jedna. Text skladby tedy v podstatě rozvíjí první díl a komentuje místní dění s odstupem několika dalších měsíců. Beat, do kterého tentokrát přispěl i skoro domovský člen DJ AKA, je stejně jako v předchozí verze náležitě nehitový – přesně tak, jak to samotná kapela zamýšlela. DJ AKA navíc kromě kyselé basové linky vše završil precizními wordcuty, které singlu dodávají další rozměr.

Videoklip ke skladbě dodal Sule DSGN jehož práci už jste mohli vidět například u videa Svatozář od dalšího Ideova projektu s názvem BoyBand. Stejně jako v případě původního Skandálu navíc nepochází skladba z žádné desky, jedná se tedy o čistě bonusový materiál, kterým IdeaFatte přispívají do kolotoče každodenních novinek.

Kromě tohoto klipu navíc upozorňujeme na fakt, že v blízké době vypustí do světa svá nová videa i Rest & DJ Fatte, kteří tak podpoří aktuální album Střepy a také Paulie Garand & Kenny Rough. Ti naopak představí novinkový videosingl z připravované desky.

Je toho víc než dost. Užívejte si muziku a nepřestávejte poslouchat texty. V těch je vše.