JOSEF BAIERL - AKVARIUM EP

Po menší pauze se Josef Baierl vrací se svým novým producentským projektem, nesoucím název Akvárium. Několik posledních roků, které byly na releasy chudší (výjimkou je jeho loňská kompilace Too Much Flava) se Josef věnoval sbírání nového materiálu a vyčkával, až nadejde ta správná chvíle zase něco vypustit do světa. Ten čas právě přišel, a my si můžeme nyní vychutnat jeho nové 4-trackové EP.

Celý projekt otevírá úvodní track Akvárium, na kterém 
se střídá za mikrofonem Annet X a Radimo z Champion Sound s příčnou flétnou. Po vokálním intru se začíná striktně rapovat, mikrofónu se totiž chopí dvojka Darewin & Idea a celé to odspodu tvrdí živá basa, kterou nahrál Jeffology. EP zrychluje a pokračuje rovným soulful house beatem ve skladbě Bloom, přes kterou bouncuje tanečník a speaker Otec Mirec. Tracklist pak uzavírá Malej Zee a.k.a. Pain na chillovém twostep beatu. 

O celou vizuální identitu se postaral Zerwox a zvučilo se u mistra Tomáše Sochůrka. Před tím, než se ponoříme do poslechu Akvária, ještě pár autorských slov úvodem: “Myšlenka novýho projektu se začala rýsovat zhruba před rokem, kdy jsem cejtil, že jsem se od toho prvního posunul dál a chci dát dohromady další ucelenou věc. Původně jsem měl v plánu celý album, ale postupně jsem začal vyhazovat tracky, který mě přestaly bavit, až nakonec vzniklo EP plný různejch atmosfér a poloh. Jsem strašně rád, jakou partu se nám podařilo dát dohromady a jak to celý dopadlo.” 

Jako poslední věc nutno dodat, že Akvárium EP  vychází i ve vinylové podobě, takže příznivci černého zlata by měli zbystřit. 

Akvarium EP na YouTube | Spotify | Bandcamp | ostatní platformy
Akvarium EP na vinylu