PAULIE GARAND A REST SPOLEČNĚ S ČESKÝM OLYMPIJSKÝM TÝMEM TRACK VYDÁVAJÍ TRACK STAMINA

Je to hra milimetrů, setin, rozhodují sebemenší detaily. Nejen v závodě, ale i v tréninku. Náročný covidový rok dramaticky zasáhl i vrcholový sport. "Ze dne na den bylo vše jinak. Potvrdilo se ale, že sportovci jsou zvyklí překážky překonávat, i když je to pro ně samozřejmě náročné. Chtěli jsme pro sportovce udělat něco navíc, pozitivně je nakopnout,“ vysvětluje Tomáš Houska, šéf digitální komunikace Českého olympijského výboru a proto vznikl nový singl rapperů Paulie Garanda a Resta. „Oslovení Paulieho Garanda se nabízelo. Žije olympijsky, pravidelně se hýbe, zajímá se o kulturu, umění, má olympijskou DNA. V Riu 2016 jeho tracky jely denně olympijskou vesnicí a současná generace sportovců v čele s Martinem Fuksou, Josefem Dostálem nebo Kristiinou Mäki, ho poslouchá Paulie navíc přišel s nápadem zapojit Resta, který během šesti týdnů příprav tracku a klipu uběhl přes 600 kilometrů. Je to sportovní blázen v tom nejlepším slova smyslu.”

Kromě silného příběhu jsme chtěli v klipu ukázat i sportovce a tak dostal prostor Martin Fuksa a další olympijské naděje. „Paulie a Rest jsou už nyní rapové legendy. Udělali mi mega radost, jsem jejich velký fanoušek. Z natáčení mám zážitek na celý život,” říká kanoista Martin Fuksa, který si zahrál hlavní roli v klipu, vyprávějící příběh vysloužilého sportovce, který vzpomíná na život plný sportu, na své dětství, závodní i trenérskou kariéru a na konci klipu předává medailonek, který ho provázel celým život, své vnučce. Hlavní hrdina je pyšný na to, co dokázal, má se za čím ohlédnout, ale pořád je i on sám díky sportu vitální a pozitivní, má radost ze života a je inspirací pro všechny kolem sebe.

„Líbí se mi, že olympijský tým se do toho umí opřít a udělat i krok k rapu. Většina sportovců z naší generace rapové songy jede,” pochvaluje si Josef Dostál, trojnásobný olympijský medailista v rychlostní kanoistice a jeho slova potvrzuje i atletka Kristiina Mäki: „Mám playlisty na různé příležitosti. Paulieho v nich mám, Resta má zase můj partner atlet Filip Sasínek. Věřím, že tento track bude v našich uších dlouho a budeme si ho pravidelně pouštět i po olympiádě.” Naopak střelec Jakub Tomeček, který si v klipu také zahrál, mezi fanoušky rapu nepatří. „Když mi poslal olympijský tým tuhle písničku, říkal jsem si cože? Rap? Pustil jsem si to dvakrát třikrát a zjistil, že to má skvělý text. Že je o nás, že to je chytrý a možná, že mám k rapu zbytečně předsudky,“ uvažuje Tomeček. „Rozhodl jsem se tu myšlenku podpořit a účastnit se i natáčení klipu. Věřím, že se ten track se bude líbit i mimo rapovovou komunitu. Já jsem jasným důkazem.“

Odkaz na všechny digitální platformy najdeš zde