Paulie v novém videoklipu rozplétá pavučinu lží

To, že je Paulie Garand hrdý na svoje město a Liberec by nevyměnil za nic jiného, není žádnou novinkou. Stejně jako není novinkou, že skladba Pavučina lží patří k těm nejsilnějším a obsahově nejvíce naléhavým kusům z desky V hlavní roli. Óda na, ne zcela ideální, situaci v Liberci a pocta architektu Karlu Hubáčkovi se navíc nyní dočkala svého vizuálního ztvárnění a stala se tak již čtvrtým videoklipem z desky.

Pavučina lží je opět obsahově i vizuálně zcela jiná, než předchozí klipy V cizích rolích, Retard a Klid a navazuje tak na hudební a textovou rozmanitost zmíněného alba. Paulie si na výpomoc ve skladbě, kterou si sám vyprodukoval, pozval svého libereckého kamaráda Jakuba Děkana, který obstaral refrén. Stejně jako u řady dalších videoklipů si střih a postprodukci zařídil Paulie svépomoci, o kameru se pak postaral parťák Jakub „Shymonkey“ Šimůnek.


Autor skladby se k samotnému videoklipu vyjadřuje takto: „"Videoklip se natáčel v podstatě na dvou zásadních místech. První je kráter na Perštýně, kde byla vyhloubena jáma pro další supermarket, kde se ale nakonec nic nepostavilo a v centru města se tak naskytla hrůzná podívaná na obří, plotem obehnanou, díru k ničemu. Dalším místem je vrchol hory Ještěd, kde stojí Ještědský vysílač, nejvýznamnější dílo architekta Karla Hubáčka, jemuž patří tento song.“

Závěr videoklipu je pak věnován právě osobě Karla Hubáčka, který se svými nadčasovými vizemi vryl do paměti nejednoho fanouška moderní architektury 20. století.