PAULIE GARAND VYDÁVÁ EP NAHORU NA DNO A NOVÝ VIDEOKLIP

Od vydání poslední Paulieho desky “Amonit” uplynul již více než rok a do ohlášeného podzimního alba “Molo II” stále zbývá ještě několik měsíců. Zdálo by se tedy, že na pomyslné liberecké hladině nyní zavládl tvůrčí klid a na obzoru není ani vlnka. Opak je však pravdou, protože Paulie Garand není z těch umělců, kteří nechávají své fanoušky příliš dlouho čekat na nový materiál…Mezidobí si tak mohou ukrátit  poslechem šesti-trackového EP “Nahoru na dno". Společně s ním právě vychází i videoklip k songu “Slunce je tak nízko”.
 


Během letošní zimy se Paulie pravidelně potkával na studio sessions s producentem Matějem Soukupem a.k.a. Under My Pillow a nahráli spoustu nových skladeb, z nichž nakonec sestavili šesti-trackové EP “Nahoru na dno”, které vychází právě nyní v exkluzivní vinylové podobě.


“EP vzniklo v průběhu zimy ‘23-‘24 v přenosném studiu, šest tracků na šesti různých místech: Bratislava, New York, Praha, Cerhovice, Liberec, Omiš. Každý track má jinou náladu, proto název “Nahoru na dno” jako kontrastní spojení slov. Není to koncepční věc, ale zároveň ta různorodost tvoří vlastně paradoxně dobrý koncept,”popisuje Paulie proces vzniku nového EPčka. “Když už jsem zjistil, že mám víc materiálu, rozhodl sem se vydat to jako krátké EP před létem, abych fans zkrátil čekání na Molo II a zároveň nenechal fresh materiál udusit v šuplíku.”


Dvě z nových věcí - "Pod mlhou" a double-track "Vděčnej" již měli fanoušci možnost slyšet. Kromě těchto dvou skladeb najdeme na novém EP další čtyři nové tracky a společně s deskou navíc vychází i fresh letní videoklip v režii Ondřeje Kudyna“Poslední věc, co jsme nahráli, byla "Slunce je tak nízko" na featu se Štěpánem Urbanem. Vznikla v Chorvatsku, kde jsme si pronajali apartmán, jen chillovali a tvořili.” poodhaluje Paulie důvod proč má tento singl tak skvěle lehký letní vibe...

Nahoru na dno EP vychází v pátek 24.5.2024 na všech digitálních platformách a na vinylu.