Rest & DJ Fatte s novinkou z jejich chystané desky

Nejde pochybovat o tom, že se Rest & DJ Fatte se svojí deskou Premiéra před dvěma lety zasloužili o masový návrat klasického hip hopového zvuku do nejednoho hudebního přehrávače. Hity jako Premiéra, nebo Kuřivoj Vysajbong navíc patří i dnes na koncertech mezi ty skladby, u kterých se obvykle boří v klubu strop. Volání po pokračování alba se ozývalo ze všech stran čím dál hlasitěji a my teď můžeme konečně hrdě oznámit fakt, že pokračování bude. A jako důkaz pro vás máme připravený první singl.

Napřed ale k samotné chystané desce. Ta prozatím nemá název ani pevně zvolené datum vydání. Jedna věc je ale už teď jistá. Album, které vyjde opět pod Ty Nikdy, si stejně jako u Premiéry vezme kompletně produkčně na starosti DJ Fatte. Fanoušci se tak znovu dočkají spojení dvou mistrů svého oboru, proto není třeba se obávat zásadního odklonění od stylu předchozí desky. Rest je po desítkách odehraných koncertů v lepší formě než kdy předtím a DJ Fatte zraje stejně jako víno, které mu pravidelně dopomáhá k neuvěřitelné produktivitě.


První singl z desky nese název Blázen a Rest se v něm objevuje v poloze, která mu je nejbližší – uvolněná hra se slovy a flow, která protéká do odsýpajícího Fatteova beatu. Ideální kombinace. Navíc to vypadá, že název titulní skladby byl zvolen více než výstižně. Rest je totiž opravdový blázen, který neustále pracuje na nových věcech. Víc už v jeho osobním vyjádření: „Udělat další desku bylo spontánní rozhodnutí. Fatte teď maká na producentský desce s hostama, já připravuju EP s Dubasem, plus máme rozdělanej jeden projekt s Ondrou Žatkuliakem, takže se toho děje víc než dost. Tak či tak sem nonstop zasypávanej beatama od Davida, tak sme se rozhodli pro druhou společnou desku i při tom všem. Na termíny se mnou není spoleh, takže nechci slibovat datum, ale nepotrvá to dlouho. Spliffuju. Blázen jen.“

Jako bonus navíc přikládáme i skladbu Nejdeto produkovanou kým jiným než DJ Fattem, ve které Rest hostuje slovenskému buldozeru ze stáje Gramo Rokkaz - Separovi.

#restfatte