RESTART JE TADY.

Když v roce 2010 přišel Rest s Fattem s albem Premiéra, která otřásla československým rapem, bylo jasný, že to není poslední deska, ale impuls pro to pokračovat dál. Množství koncertů, úspěchu se samotnou deskou a nepsaný titul “zachránce boombapu” Resta zavedl až k dalšímu albu Střepy, které opět produkoval jeho label kolega DJ Fatte

Album kupuj zde nebo i s merchem zde.

Album streamuj zde


Scénář pozitivních ohlasů na album i na energické koncerty se opakoval a bylo otázkou, jestli další album přijde v podobném časovém rozmezí jako předchozí dvě. Pauza mezi Restartem a Střepama byla ale 5 let. 

Projel sem republiku křížem krážem, rozdal pár slok pár lidem a jinak sem poslední rok/dva žil spíš víc civilní život než ten “rapovej”. Střádal sem materiál, psal texty a nahrával tracky, který sem ve finále z velký části zahodil. Můj život a myšlení se začalo ubírat jinym směrem než dřív a tak nějak sem hledal sám sebe a taky to, jak dál psát. Změnil jsem hodně věcí a celkovej přístup k životu, k hudbě a k sobě samotnýmu. Během druhý poloviny roku 2017 to postupně vykristalizovalo v něco, co začalo konečně nabírat určitej tvar a dávat smysl. A tak sem teď tady a tohle je můj aktuální pohled na věc. Stále sem v podstatě na začátku, tohle je jen RESTART.


Dnes ale přichází Rest s novým albem, na kterém mu už nedělá všechny beaty DJ Fatte, ale řada producentů z Čech a Slovenska. A samozřejmě Fatte na albu nechybí. Spolu s ním ani jména jako Grizzly, Raazyph, DJ Wich, Majstro, Jeha, label kolegové Kenny Rough, Idea a Dubas, Basta, Joseph Beats, J-Kid, JSM, Petijee a Mista Tee. Takže to je jeden z důvodů, proč bude znít Restart pestře. 

V podstatě sem jen selektoval věci co se ke mě dostaly, ať už samovolně a nebo na základě toho, že sem Ty lidi oslovil já sám, nebo mi je někdo doporučil. Ale většinou to bylo tak že mi ty lidi poslali beatpack a já vybral třeba dvě, tři věci. Miluju boombap, celej život poslouchám převážně tenhle styl rapu, ale sám se nebojim zkoušet i nový věci. Mám to tak, že když mě ta hudba chytne, tak prostě píšu.”

Výběr hostů a jejich přidaná ruka k dílu je vždy osvěžující moment. Sloky na albu jsou od Garanda, Colectiva, Strapa a Separa. Restův oblíbenec Michajlov byl samozřejmou volbou, Václav Rouček a jihlavská parta Pio Squad zakončujou seznam hostů Restartu, takže pestrá je i parta na featech. 


foto: Kubo Krížo