Jaký byl rok 2011 pro členy Ty Nikdy?

Rok 2011 je za náma a každý z nás si ho užil po svém. Pokud tě zajímá jak ho hodnotí jednotliví členové Ty Nikdy a jak se zároveň těší na rok se dvanáctkou na konci, jsi na správném místě.

Všichni členové odpovídají na základní otázky:

- Jak by si hodnotil rok 2011? Co se v něm stalo pro tebe zásadního?

- Jaké nové desky tě v uplynulém roce nejvíce potěšily? 

- Jaké jsou plány do budoucna? Co očekáváš od roku 2012?

Až se budete divit, proč zde nenajdete odpovědi od MC Geye, je to z jednoduchého důvodu. Gey si přes vánoční svátky dává oraz a po vzoru IdeaFatte je dočasně nedostupný. Jako určitou náhradu si místo Geye můžete přečíst rekapitulaci od labelového kameramana a fotografa - Šmejdyho.

Na úplném konci taky najdete fotku panelu, který má na svědomí Senyor z legendární slovenské crew MUTANTS. Tímto ho zdravíme a děkujem. 

A teď už slíbené čtení.

Idea

Tak hlavně jsem ho prožil v podstatě ve zdraví, což je fakt nejdůležitější. Egoisticky řeknu, že vyšla 4. studiová deska IF "Dočasně nedostupní", kterou miluju. No a když se podívám na koncerty - tak se hned odjelo Dočasně nedostupní Dobrí chlapci tour společně s MR. Potom o prázdninách fesťáky s monstrózním koncertem na Votvíráku s labelem. V září se jelo pro úspěch další pokračování tour s MR. Vydal se Gey, za což jsem nakonec nesmírně rád. Měli jsme stánek na Kempu, prodalo se hrozně moc label zboží. Fatte vydal svou první solo instrumentální desku s krásným obalem. Listopad a prosinec se jela tour s labelem, kde jsme se představili spousty městům s naším speciálním label showcasem, lidi ocenili. V neposlední řadě jsem rád, že se label součástí stal i můj oblíbenec Boy Wonder, uvidíme, jak se všechno vyvine. Zní to všechno moc egocentricky? Tak ať. Seru na to. 

Z Ameriky je to určitě "Family Sign" od Atmos, Evidence udělal taky celkem dobrou desku. Pharoahe Monch, jeden z mých nejoblíbenějších rappaz udělal krutou desku "W.A.R.", je toho spousta. 

Pokud budoucnost bude fungovat jako tahle 2011 minulost, nemám si na co stěžovat. Doufám, že budu labelu moct dávat těch 100%, které jsem dával doposud. Jsou plány, bude to super a hned na jaře přijde věc, která trochu pohne tím vším. 

 

Paulie Garand

Pro mě to byl rok plnej změn a moc sem si nevydech. Asi opravdu poprvý jsem zjistil, co znamená koncertovat a v tom všem koloběhu se učim koncentrovat, protože v punku to už dávat nejde. Stalo se taky to, že mě vylili ze školy ve Zlíně, takže se pro mě muzika a činnosti pro label staly prací. To souvisí i s vlastním bytem v rodinným domě, což je to takový decentní postavení se na vlastní nohy. Furt si připadám jak adolescentní rozmazlenec, ale už mě kasírujou.

Je toho víc a s dírou v hlavě určitě na něco zapomenu, ale tak namátkou: Evidence - Cats & Dogs, Pharaohe Monch – W.A.R., cenim taky progres u lidí jako je Mac Miller (Best Day Ever & Blue Slide Park) a Tyler the Creator (Goblin) a z českejch je to pro mě vopičák MC Gey a jeho Imaginárium naprosto běžných podivností,

V rámci toho, že se furt něco děje očekávám, že se neusne na vavřínech a budou se nadále nakopávat varle. Label připravuje hodně věcí, ale nevim, co všechno můžu prozradit. Z mýho hlediska bych si přál, aby plán, co sem si nastavil, vyšel bez větších škobrtnutí o nespolehlivost a mou narůstající lenivost, a v létě vydal sólovou desku, na který momentálně makám. Mám vize, nápady a plány, těšim se na to, tak doufám, že to vyjde a bude to stát za to.


Rest

Vyšla hra Batman: Arkham City, podle mě velice zásadní věc. Ale kromě sezení u her sme s klukama objeli skoro celou republiku a hráli, kde se dalo, takže rok 2011 hodnotím jako projetej, v dobrým slova smyslu :)

MC Gey - Imaginárium naprosto běžných podivností, Scarface a James Cole - Jed na krysy, Prago union - V barvách

Stále balit hrozný a psát to. Myslim si, že rok 2012 přinese spoustu změn, určitě spoustu novejch věcí co se labelu týče, takže buďte na pozoru!

 

Boy Wonder

Tak rok 2011 bol pre mňa taký nejaký kludný. Aspon do prvej polovice, kedy sa vlastne nestalo nič neobvyklé. Pálenie a rozmýšlanie nad tým, že  síce robím album, ale skor len v hlave. Od druhej polovice roka sa začali diať veci pre mňa dovtedy napoznané. Začali mi chodiť beaty, ktoré splňali tú predstavu z mojej hlavy a prepol som sa do nahrávacieho modu. Nekedy v oktobri sme si s Pepkom plácli, potom som sa najebal a nič vác si napamatám. Takže ked sa niekomu nebude páčit moj album a bude mat na to nervy, za všecho múže Pepek! Osobný život je still zevlin und weed smokin. und still lovin. 

Beastie Boys - Hot sauce committee 2. Po singli, ktorý ma uplne rozbil, nebol album uplne čo som čakal, ale aj tak bomba. Statik Selektah - Population Control. To musím lebo statik je moj oblubený robič bítov. Evidence - Cats & Dogs, Spank mi odporučil vypočut Section80 od Kendrik Lamar čo sa mi moc nezdalo, ale jak som to začal počúvať, tak som to počúval a počúval. A počúvam. 2010 vyšli pre mňa zaujímavejše projekty ako Roc Marciano - Marcberg a Gangrene - Gutter Water, ktoré som si preniesol do tohto roku ako najlepšie. Ha. Teším sa na január 2012 a nový Gangrene.

Mám už teraz niečo v pláne, čo sa bude variť v roku 2012, ale či sa to aj uvarí do konca roka neviem. Ako vždy sa odo mňa nič nedozvieš dopredu, kým som si tým neni istý, takže odpoveď nula bodov.

Ja som radšej, ked sa odo mňa vela neočakáva, takže ja tiež nič neočakávam. Uvidím, čo ma čaká. Stragl kontiňjús)

 

Fatte

Zásadní pro mě je, že jsem vydal tři pro mě kvalitní desky. Jsem rád za každou prodanou desku, za každé prodané triko a za v neposlední řadě každého fanouška co nás podpořil jakýmkoliv způsobem. Fanoušci jsou pro mě zásadní v každém roce. Byl to hodně dobrý rok. Mrtě koncertů. Mrtě práce a mrtě vokoštů.

Hassaan Mackey & Apollo Brown - Daily Bread. MC Rubikon - Šebr Yo!

Doufám, že další kvalitní realové produkce ode mě a mých kolegů z labelu. Očekávám konečně společnou desku od Dubase a Dje FNTM a že zajdem se Štoskem na Sokolku.

 

Kenny Rough

V právě uběhlém roce se stala spousta zajímavých věcí, nicméně asi žádná pro mě nebyla extra zásadní. Jeli jsme spoustu koncertů, udělal jsem spoustu beatů, smíchal spoustu tracků. Jediný, co mě asi mrzí na roce 2011 je odchod Ryese od labelu a celkově od hudby. 

Rok 2011 byl podle mě plnej skvělejch releasů. Ať už to byl Evidence, na kterýho se čekalo bůhvíkolik let nebo třeba Roots, který si stále držej xicht, tak to byl klidně fenomenální fakan z Burghu - Mac Miller. Megacenim desky W.A.R. od Monche, Elmatic od Elzhi, Watch The Throne od Westa se Zým, Lasers od Fiasca, Saigon taky vydal supr desku. Určitě jsem na spoustu zapomněl, ale jak už jsem napsal, tenhle rok vyšlo celkem dost supr desek. 

A plány a očekávání? Furt si plánuju tu sólovku, se kterou vlastně ani nemám moc ambice, jen chci, aby to bylo všechno po mym. Jinak nejsem člověk velkejch očekávání a plánování, žiju tím, co je. 


Dubas

Rok 2011 byl jeden z nejlepších roků mého života, spousty příjemných změn. Poznal sem spousty novejch psů, objel par mejdanu, poprvé se postavil na stage a zabouchal par bubnů na živo. Doufám že další rok bude minimálně takovej)

Letos vyšlo mraky krutejch desek, takže jen tak co si teď vzpomenu zběžně Evidence - Cats and Dogs, Random Axe, MED - Classic,  a musím zmínit i EP Danny Brown a Black Milk. Z českejch věcí je to určitě deska od IF - Dočasně nedostupní, Khomator - Terapie, Ep Kommander a Reset a teď na konci roku Oliver s Talpasem udělali super masterpiece.

Od ledna končím v práci, a budu se naplno věnovat produkci, labelu, nalejvání se lahvemi dobrého piti, kouřit dobrý bůňa, s FNTM vydat desku, s Resetem společné EP, do toho určitě spousty hostovaček, no Trafika u Duba se ani v roce 2012 nezastaví. Peace

 

Inphy

Rok 2011 hodnotím rozhodně kladně. Hudebně (a heslovitě): koncerty s TNKD, hraní před Hocus Pocus, Dilla: The Tribute + video na Stretch Me Up. Odd Future na HHK. Osobně: dostal jsem se na práva, přítelkyně. Já jsem rozhodně spokojenej.

Nejvíc jsem čekal na Evidence a ten nezklamal. Dál určitě The Roots a jejich Undun, což je pro mě deska roku. Potěšil i Common, kterýho jsem nečekal, ale udělal super desku. Celkově mě tento rok hudebně bavil.

Chtěl bych si v příštím roce nějak upravit priority. Tenhle rok se vyskytlo hrozně moc věcí, co mi odvádělo pozornost od hudby. Taky bych chtěl konečně vydat tu desku. 2012 to bude. Basta. Samozřejmě bych chtěl taky dodělat prvák na právech.

 

FNTM

Rok 2011 byl pro mě klasicky zase o něco lepší než roky předchozí. Ať už se to týká osobního života, nebo toho hudebního. S Inphym a Dubasem jsme udělali Dilla: The Tribute, který se setkal s docela pozitivními ohlasy. Udělal jsem taky nějakou další muziku, za kterou se nestydím. S klukama z labelu jsem jako support DJ projel pár měst a celkově to bylo všechno fajn. V osobním životě se mi podařilo dotáhnout do zdárného konce pár věcí, na které jsem taky docela pyšný, takže fér.

Je toho docela dost, nasázím to tu nějak bez pořadí. Nevím, jak moc jsou desky pro mě zásadní, ale všechny uvedené jsem poslouchal asi o trochu víc, než je zdrávo. Tak tedy: Evidence – Cats and Dogs, Danny Brown – XXX, Asap Rocky – Live Love ASAP, Edo G – Face in the Crowd, Elzhi & Will Sessions – Elmatic, Grieves – Together / Apart, The Streets – Computer And Blues, a na konci roku překvapení v podobě Common – The Dreamer / The Believer.

Potřebuju dodělat školu a seknout se studentstvím. Jak říká Paulie Garand „valí se na nás život“) Jinak budu rád, když budu mít pořád čas na muziku i když je mi jasné, že to pro mě nebude priorita č.1.

 

Šmejdy

No rok 2011 pro mě uběhl hrozně rychle, protože bylo pořád co dělat. A to je právě i ta zásadní věc pro tento rok, bylo dost tvůrčí činnosti. Za tento rok se mi povedlo pár věcí zmáknout, za kterýma si fakt stojím. Většina byla pro členy Ty Nikdy Labelu. A to je další zásadní věc co se odehrála v tomto roce. Moje spolupráce s TNKDLBL. Sem rád, když můžu pomoct a posunout kvalitní tvorbu o kus dál.

Co mě potěšilo v uplynulém roce? Především mě potěšilo navázání vzájemného tvůrčího respektu s určitými lidmi. No z hudební tvorby mi sedla deska DJ Fatte – Což takhle dát si Tesař. A taky následné natáčení klipu Nášlap. Tvorba tohoto klipu nás všechny z Dark Hand opravdu bavila. Taky mě potěšila spolupráce s kapelou Moja Reč a následné natáčení klipu na pecku MJ. Jejich deska Dobrí chlapci 3, mi taky velice šmákla po hudební i textové stránce. Jinak mě opravdu mile překvapil a potěšil příchod dvou nových členů do Ty Nikdy: MC Gey a Boy Wonder. Jinak sem rád, že vyšla deska Čistymu - RapEvolucia. Super deska k zamyšlení. Za geyovo Imaginárium jsem taky moc rád, a jsem rád, že něco takového vzniká u nás. Cením takový pohled na svět jako má MC Gey. Také sem byl mile překvapený klipem pro kapelu Moja Reč na song Nočný let. Cením si lidí, kteří dokáží dělat takové klipy, které se vymykají běžným věcem.

Moje plány na rok 2012? No čekám konec světa :D Ale ne... :) Čekám plno nové tvorby, plno dobré muziky, že poznám plno nových lidí,... Už teď vím, že v roce 2012 čeká na fanoušky Ty Nikdy Labelu plno audiovizuálních překvapení, které jsou rozdělané a určitě potěší. Minimálně mě :D... Moc se těším na nové desky kluků z labelu, především Wonderovu chystanou desku, ale i jiných interpretů. Sem zvědavý i na tvorbu některých lidí mimo label, doufám, že přinesou něco převratného jak v muzice, tak ve video světě. 

Ale nejvíc bych chtěl od roku 2012 něco opravdu převratnýho v mojí tvorbě, se kterou můžu posouvat a pomáhat ostatním lidem kupředu. Doufám, že tvůrčí lidi nepřestávají makat, jinak jim lištím teď hned i v roce 2012 !!!