Rok 2012 v Ty Nikdy

Je tady Silvestr aka den, kdy se většina lidí pokouší o rekapitulaci uplynulého roku a zhodnocení, zda byl úspěšný, nebo ne. Pokud otočíme hlavou o 180 stupňů a podíváme se, co všechno jsme pro vás za rok 2012 připravili, musíme sami sebe ujistit v tom, že v Čechách a na Slovensku není rozjetější banda magorů, která se snaží dělat od srdce to, co je baví. Tohle není bití se do prsou a tvrzení, že naše hovno je ze zlata, ale jasný fakt, který nelze vyvrátit. Pojďme tedy společně projít téměř uplynulý rok a připomenout si jeho nejzásadnější momenty.

Hned ze startu ledna 2012 jsme vám poslali společnou skladbu Flowtci od Resta a Paulieho, která předznamenala blížící se release desky Label. Chvíli na to se Rest & DJ Fatte vrátili ke svojí debutové desce Premiéra společným videem na hymnu Panáky na zem, stejně tak MC Gey & DJ Fatte připomenuli album Imaginarium videoklipem na stejnojmennou skladbu. Závist, která byla oficiálním prvním singlem z Labelu, dodnes na koncertech funguje jako časovaná bomba. 

Volba trnavského povaleče Boy Wondera jako nového člena Ty Nikdy se ukázala jako ta nejlepší věc, co se nám mohla přihodit. První singl z desky Špinavý poet - Volám o pomoc je toho pořád jasným důkazem. V únoru se Idea, Rest a šBoy účastnili projektu Dillalog, ze kterého vzešly taky dva povedené remixy na skladbu Tleskej od Inphyho a Fantoma. Březen - deska Label je hotová, k ní videoklip Ruce pryč a tour dlouhá jak Nekonečný příběh. Měsíc po Labelu spatřil světlo světa Špinavý poet, který spolu s videoklipem Zasranej tabák zásadně zamíchal karty, potěšil staré fanoušky a přilákal tunu nových. Květen přinesl video na Závist, Inphyho Birch a dalšího nového člena - Šmejdyho

Období kolem letních prázdnin pro nás kromě úpalů znamenalo taky spoustu práce a s tím spojených novinek. Paulie ohlásil vydání nové desky videoklipem V cizích rolích, ke kterému se zanedlouho přidal i Retard. Fatte pro změnu svoji desku uvedl experimentálním klipem Edison’s Odyssey. Společně jsme dali skvělé koncerty na Votvíráku a Hip Hop Kempu, kde jsme, stejně jako loni, měli stánek nabízející mimo jiné nové desky obou zmíněných workoholiků. Idea během toho všeho stihl ještě poslat první singl Pod zem, který započal propagaci desky Daleko blíž. Fantom navíc vše završil svým mixtapem Favouritape.

Září otevřel Boy Wonder novým videem Píšem vety. Paulie Garand, MC Gey, Kenny Rough a DJ Fatte se pro změnu vydali na Čundr Country Tour. Idea přiběhl s Bezvětřím a spolu s Wondym se podílel na prvním singlu Úžasňáci nového projektu BoyBand.  

Klid bylo to, co jsme chtěli mít v říjnu. V tomto měsíci jste taky mohli slyšet další Ideův singl Uhasit oheň a jako bonus přinesl externista DJ Zerwox propracovaný mixtape You Never! Listopad je od konce roku Daleko blíž, než by se mohlo zdát. Idea vydal svoje, kritikou ceněné, sólo, které opět originálně zabalil a přidal k němu slovenské zlato - Zdenku Prednou. Po delší době se taky připomněl Restovski, který všechny fanoušku navnadil singlem Blázen z připravované desky s DJ Fattem. 

Konec listopadu a začátek prosince byl ve znamení dvou nových videoklipů - Cluck! Od Fattea a, v médiích probíraná, Pavučina lží od Paulieho a Děkyse. Poslední měsíc roku taky přinesl zajímavý Nopromo Beat Tape a Inphyho mixtape AllGoodPt1. Vánoční dárek v podobě skladby Poslední vánoce: Odplata si pro nás navíc připravil BoyBand.

Jak můžete vidět, v roce 2012 jsme se rozhodně nepoflakovali - zmíněný výčet jsou navíc opravdu jen nejzásadnější záseky. Nezapomínejte na opravdu velké množství koncertů a ještě větší množství merche - od trik, přes mikiny, kraťasy až po kšiltovky. Ty Nikdy Label prostě jede. Nedíváme se kolem sebe, s výjimkou dneška se nadíváme za sebe, sledujeme pouze to, co je před náma. Neztrácíme čas řešením dissů a internetových keců a děláme si svoje. Baví nás to a těší nás, že to baví i vás. Do nového roku 2013 vám přejeme jen to nejlepší a pro ty, kteří dočetli až sem, máme speciální dárek. Jedná se o live video asi největší hymny z desky Label - Horolezci, které natočil na letošním Hip Hop Kempu náš kamarád Brovar81. Berte ho alespoň jako částečnou kompenzaci za nikdy nenatočené originální video, které jsme vám k Horolezcům slíbili. Jak můžete sami z předchozích několika odstavců vyčíst - nezbyl nám na něj čas.