TRASHBOYSONY VYDAVÁ ALBUM DASTY

Jako blesk z čistého nebe přichází z blízkého okolí Liberce až nečekaně striktní rapová deska se záhadným názvem Dasty. Tu má na svědomí nenápadný TrashBoySony, který dříve působil v tamní nadějné partě Sitcom, společně s kolegy Tombou Bombou a Janem Flovou

Po ukončení fungování Sitcomu se všichni členové rozešli vlastními cestami. A právě TrashBoye jsme dál bedlivě sledovali a po několika featech (například na albu O beatech a lidech) ho Idea oslovil s nabídkou na vydání debutového alba pod Ty Nikdy: “On je pro mě čistá esence rapu, tak jak ho mám rád. Navíc si sám produkuje, nahrává, mixuje. Je to 100% autentická věc, kterou jsem tady dlouho neslyšel.”

Zvukově se album Dasty nese v pomalejším tempu a vyklidněných atmosférách. Ty jsou pak dokresleny a umocněny Sonyho verbálními výlety a lyrickým brainstormingem. Jeho texty jsou plné asociací, vynalézavých spojení, referencí na filmy a další popkulturní fenomény, odkazů na známé i neznámé osobnosti, vynalézavých punchlines, a celkově rovin, které v domácím rapu nejsou zase tak často k slyšení. TrashBoySony má nadhled, dokáže velmi trefně identifikovat a popsat problém a kreativita mu nechybí ani po instrumentální stránce – v jeho beatech mnohdy nejsou ani bicí a přesto fungují naprosto skvěle. Díky tomu, že všechny instrumentály si TrashBoy produkoval sám, je na albu cítit jistá kompaktnost a vyzrálost.

Na featuring si pozval pouze pár jmen, která však přesně padnou do společných tracků. Hostuje pardubický new schooler Rook a labelová trojice Paulie, Matys a Idea.

Odkaz na digitální platformy najdeš tady

YouTube playlist ⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️