BoyBand je zpátky! Galapágy jsou venku.

Od debutového alba kapely BoyBand s názvem Best Of uběhl rok a pár drobných a hlavní hrdinové Idea & Boy Wonder se opět hlásí o slovo. Nová deska nese tajemný název Galapágy a kromě fanoušků exotických souostroví potěší především milovníky rapu, kteří nenávidí rapové klišé. Galapágy totiž opět nabízejí pestrou škálu atmosfér a témat, které by vás nenapadly ani v tom nejpodivnějším snu. Navíc už z coveru alba je zřejmé, že toto nebude vaše oblíbené gangsta rap album.


Celou desku otevírá úvodní skladba Tour de Bars, která je rovnou rozšířená i o vizuální zpracování. O to se postaral dlouholetý spolupracovník Ovar Maryško, který má na svědomí například i vůbec první video z desky Best Of s názvem BoyBand. Další skladby pak nabízejí průřez bizarním životem kapely, která „cestovala Československem, jako by dělala mapy“. Řada témat navíc navazuje na první desku a pokračuje tak v rozehraných příbězích, které nešlo jen tak lehce opustit. Všech 14 skladeb se však vyznačuje především originalitou – jak tématickou, tak hudební.

Na albu se podílelo rovných 10 producentů z nichž každý přispěl specifickou atmosférou. Rozhodně tedy neočekávejte nudu a stále se opakující hudební postupy. Mezi producenty se řadí jak kolegové z Ty NikdyDJ Fatte, Inphy, DTonate, FNTM, Dubas a dokonce samotný Boy Wonder, tak ostatní blízcí beatmakeři – JSM, Stratasoul, Peko a Emilee. Hostů zde není mnoho, z těch rapujících pouze MC Gey. Dále pak Zdenka Predná, Škrupo a Radimo se svým saxofonem. Wordcuty do jednotlivých skladeb dodal jak DJ Fatte, tak především DJ AKA, který „oškrábal“ téměř polovinu desky a zároveň působí jako nový BoyBand koncertní DJ.


Koncertů se chystá celá řada a o všech se fanoušci včas dozví. Za zmínku nyní rozhodně stojí křest desky, který proběhne v pátek 24.5. v bratislavském klubu KC Dunaj. A kdovi, možná se s deskou podíváme i na Galapágy.

Nové album tedy vychází dnes v digitální podobě, už teď je možné si ho zdarma poslechnout na Youtube kanálu Ty Nikdy a na Ty Nikdy Bandcamp profilu, kde si lze album i zakoupit. Během několika dnů bude fungovat také iTunes, Google Play a Spotify a v den samotného křtu, 24.5., bude deska dostupná i na fyzických nosičích. Všichni fanoušci originálních CDs si už teď mohou desku předobjednat na našem eshopu.

Nyní už se ale pohodlně usaďte, třikrát po sobě zopakujte nahlas heslo „Galapágy“ a pusťte si album.